TilgjengelighetUmiddelbart
Detaljert tilgjengelighet
Produkt beskrivelse
Saphir Médaille d'Or Gommadin -mokkakivi on erittäin tehokas, kumimainen pyyhekivi, joka on suunniteltu erityisesti mokkan, nupukin ja tekstiilien hellävaraiseen ja kuivaan puhdistukseen. Se poistaa tehokkaasti pintalian, pölyn, kiiltävät jäljet ja pienet tahrat näiltä herkiltä materiaaleilta.
Tämä tuote on olennainen osa mokkanahkaisten kenkien, laukkujen ja vaatteiden perushuoltoa.
Käyttötarkoitus ja ominaisuudet
- Puhdistaa kuivana: Käytetään ilman vettä tai kemiallisia puhdistusaineita, mikä tekee siitä turvallisen ja nopean ratkaisun.
- Poistaa pintalian: Pyyhkii pois tehokkaasti kuivat liat, mudan jäänteet ja muut pintakerrostumat.
- Häivyttää tahroja: Auttaa poistamaan tai häivyttämään kiiltäviä jälkiä ja pieniä, paikallisia tahroja.
- Materiaaliystävällinen: Hellävarainen kuminen koostumus ei vahingoita mokan tai nupukin pintaa, kunhan sitä käytetään kevyesti painaen.
- Pienikokoinen: Helppo pitää mukana ja käyttää paikallisesti.
Käyttöohjeet
- Varmista, että käsiteltävä pinta on täysin kuiva.
- Hiero Gommadin-kiveä kevyesti ja lyhyin vedoin suoraan likaiselle alueelle. Kumi alkaa rullata likaa itseensä.
- Poista irronnut lika ja kuminpalaset pehmeällä harjalla (esim. mokkaharjalla).
- Käytä tarvittaessa tämän jälkeen mokkaharjaa nahan pinnan pörröisyyden palauttamiseksi.
- Huomautus: Tuote on tarkoitettu paikallisten ongelmien ja kuivan lian poistamiseen. Syvät, rasvaiset tai märät tahrat saattavat vaatia erillisen mokkanahan puhdistusaineen.
Tekniset tiedot
Valmistaja: Saphir Médaille d'Or (Avel, Ranska)
Materiaali: Erityinen kumi-koostumus
Mitat: Noin 5 cm x 4 cm x 2 cm (kivi on kulutustuote, jonka koko pienenee käytössä)
Den omtrentlige størrelsen på det pakkede produktet eller salgspakken er 50 x 40 x 20 mm.
Vekt0,05 kg(Inkluderer vekten av eventuell salgsforpakning)
Produksjonsland
Frankrike
KommentarerLegg til komentar
Varemerke